Kompaktowe mieszkanie w jasnej
i eleganckiej aranżacji

Wyzwanie

W niewielkim mieszkaniu zaprojektować osobną kuchnię z dostępem do światła, co wymaga przesunięcia ścian działowych i opracowania aranżacji dla pomniejszonego salonu..

Usługi

PROJEKT KOMPLEKSOWY

Metraż

66,5m2

Problemy

Za mały, zacieniony aneks kuchenny połączony ze zbyt dużym, jak na gabaryty mieszkania, salonem.
Nieustawny, za duży salon na planie utrudniającym podział funkcjonalny.
Zlokalizowana za daleko od sypialni i od wejścia do mieszkania. Tym samym brakuje poręcznej szafy wnękowej na odzież wierzchnią i buty.
Za mała na pomieszczenie pralki i miejsca do suszenia ubrań.
Pokój do pracy ma spełniać również funkcje gościnne.

Problem

Kliknij w ikonę na planie, aby dowiedzieć się więcej

Porównanie po zmianach

Your browser does not support the HTML5 canvas tag.
Nowy układ, pogłębiony o mały odcinek z obszaru poprzedniej garderoby (dzięki przesunięciu ściany działowej), może wygodnie pomieścić strefę wypoczynkową i jadalnię.
Zmniejszone pomieszczenie przeznaczono na pralnię w idealnym sąsiedztwie łazienki.
Uzyskano tym samym przestrzeń mieszczącą także środki czystości i sprzęt gospodarczy.
W miejscu, gdzie umownie przebiegała granica aneksu kuchennego, postawiono ściankę działową, a na kuchnię zaanektowano zbędny fragment salonu. Wstawienie przesuwnych lekkich drzwi sprawiło, że uzyskała ona odrębny charakter, może być otwarta na salon, ale i zamknięta w razie potrzeby.
Pierwotny aneks kuchenny, po oddzieleniu go od kuchni ścianką gk, przejął funkcję garderoby przy wejściu do mieszkania. Garderoba jest teraz doskonale skomunikowana z łazienką i sypialnią.
Ustawiona centralnie rozkładana do spania sofa została obudowana obszernymi szafami. W zabudowie przy oknie przewidziano wnękę na wysuwane biurko na laptopa i dostawiono krzesło.

Korzyści

Kliknij w ikonę na planie, aby dowiedzieć się więcej

Rozkład funkcjonalny

Podsumowanie

Wystarczyło na nowo wytyczyć przebieg dwóch ścian działowych, by stworzyć dodatkowe pomieszczenia: kuchnię, garderobę i pralnię, co przy niewielkim metrażu jest ogromnym bonusem. Zbędny fragment salonu został wykorzystany na w pełni wyposażoną, wygodną kuchnię, a pomniejszony pokój zyskał na ustawności. Cenną zmianą jest praktycznie usytuowana, pojemna garderoba.

Spotkajmy się

Jesteśmy zespołem do zadań specjalnych. Nie straszne nam są trudne pomieszczenia, nieforemne kubatury czy logistyczne manewry. Działamy prężnie, byś w krótkim czasie mógł rozgościć się u siebie. Potrzebujesz rozeznania w bogatej ofercie produktów? Informacji o możliwościach technicznych, przydatnych namiarów? Dysponujemy wiedzą i kontaktami ze sprawdzonymi ekipami. Podejmujemy wszelkie wyzwania związane z adaptacją przestrzeni do określonych potrzeb.

Nasz adres

Wrocław
ul. Wierzbowa 15/8

Kontakty do nas

JULIA KUŚMIERZ
biuro@basicform.pl
+48 604 463 252
+48 602 101 602